Upravit stránku

POPIS NEMOVITOSTI

Prodej zemědělské usedlosti 2666 m2 v Mikulášovících CHKO Lužické hory a Labské pískovce Bývalá zemědělská usedlost vyžadující rekonstrukci se nachází na území CHKO Lužické hory a Labské pískovce v obci Mikulášovice. Město Mikulášovice spadající do okresu Děčín se nachází v západní části Šluknovského výběžku. Mikulášovice jsou známé především tradičním textilním a nožířským průmyslem. Žije zde přibližně 2 100 obyvatel a nachází se zde kompletní občanská vybavenost (školka, škola, samoobsluha, restaurace, pošta, praktický lékař, přírodní koupaliště). Do velké části katastru města zasahuje chráněná krajinná oblast Labské pískovce a je tedy obklopeno krásnou přírodou.
Samotná usedlost zajišťuje díky své poloze dostatek soukromí, přitom je blízko středu města. Cihlový dům z roku 1913 je rozdělen na obytnou a užitkovou část. Obytná část nabízí ve dvou podlažích cca 200 m2, je celá podsklepena. Z 1. patra je přístupná nezateplená půda. Přízemí o dispozicích 3+1 je v obytelném stavu a dává tak možnost postupné rekonstrukce domu.
Na obytnou část přímo navazuje užitková část budovy o výměře 260 m2 (stáj, stodola, seník) s různorodými možnostmi využití.
Dům je napojen na zdroj vody tekoucí samospádem, má vlastní jímku s dostatečnou velikostí. Vytápění je řešeno kamny a krbovými kamny s výměníkem. V koupelně jsou lázeňská kamna. Dům je vybaven také elektrickým bojlerem a čerpadlem. Zdroj vody se nachází mimo pozemky náležející k nemovitosti.
Na domě byla provedena 1. etapa rekonstrukce střechy (výměna špatných krovů a prken, položení fólie), v jejímž rámci do nemovitosti zateklo vlivem vadné fólie. Střecha je nyní provizorně zajištěna proti dalšímu zatékání. Doporučujeme novému majiteli dodělat střechu v nejkratším možném čase.
Vyklizení objektu je na novém majiteli.

Dům s pozemkem a jejich okolí nabízí velký potenciál, jak pro více-generační nebo komunitní bydlení, tak pro hospodaření či podnikání. Celková výměra pozemků je 2 666 m2. K domu je možné koupit také přímo navazující pastviny (až cca 4 ha, včetně zdroje vody).
Dům prodáváme kvůli příchodu dalšího člena rodiny, kvůli kterému jsme přehodnotili možnost našeho nastěhování do domu a jeho rekonstrukce.
Další informace Vám ráda sdělím telefonicky či osobně na prohlídce. RK, prosím, nevolat.
  • Cena3 200 000 Kčza nemovitost
Typ akce Prodej
Typ komerčního objektu Jiný komerční objekt
Poznámka k ceně Provizi RK neplatíte!
Celková plocha 2666  (m2)
Číslo 610
Obec Mikulášovice

PLOCHY

Užitná plocha 500  (m2)
Plocha zahrada 2300  (m2)
Zastavěná plocha 280  (m2)

OBČANSKÁ VYBAVENOST

Železnice Ano
Autobus Ano
Školka Ano
Škola Ano
Pošta Ano
Obchody Ano
Služby Ano

PŘÍSLUŠENSTVÍ A VYBAVENÍ

Sklep Ano

SÍTĚ A ENERGIE

Elektro 230V Ano
Elektro 400V Ano
Vlastní vodní zdroj Ano
Topení lokální Ano
Topení tuhá paliva Ano

ENERGIE

Třída energetické náročnosti budovy G - Mimořádně nehospodárná
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti